Αποτελέσματα Αγώνων 19 – 25 Νοεμβρίου

Συνέχεια στα επιτυχημένα αποτελέσματα από τις “μεγάλες” ομάδες του Συλλόγου μας για ακόμα μια εβδομάδα. Η Γυναικεία ομάδα Volley κέρδισε στο ντέρμπι πρωτοπόρων την αντίστοιχη ομάδα από τις Αχαρνές με 3-1 σετ και την άφησε πίσω της στη βαθμολογία, ενώ η ανδρική ομάδα μπάσκετ, νίκησε σε ένα ακόμα παιχνίδι αποδίδοντας πολύ όμορφο μπάσκετ και διατηρήθηκε στην κορυφή του πρωταθλήματος. Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

20/11/2018
Μπάσκετ Εφήβων
Για την 9η Αγωνιστική του πρωταθλήματος Β’ ΕΣΚΑ Εφήβων, η ομάδα του Επιμορφωτικού Συλλόγου, έφτασε αρκετά κοντά στη πρώτη της νίκη. Τελικά, ηττήθηκε με σκορ 54 – 68 από την Ίριδα Πετρούπολης.

21/11/2018
Volley Γυναικών
Στο ντέρμπι κορυφής, η γυναικεία ομάδα του Επιμορφωτικού Συλλόγου Νέας Μάκρης, έδειξε χαρακτήρα. Σε ένα γεμάτο από κόσμο γήπεδο, κατάφερε και πήρε στις λεπτομέρειες ένα από τα σημαντικότερα παιχνίδια του πρωταθλήματος. Νίκησε την αήττητη ομάδα “Αμαζόνες Αχαρνών” με σκορ 3-1 σετ (25-17, 19-25, 25-22, 26-24).

23/11/2018
Μπάσκετ Ανδρών
Οι παίκτες του Σπύρου Μπούτζη, έδωσαν ακόμα μια παράσταση με όμορφο μπάσκετ, μπροστά στο κοινό τους, που αυξάνεται διαρκώς. Παρότι, στα τελευταία λεπτά έπαιξαν με τη φωτιά, τελικά δείχνοντας τη δέουσα ψυχραιμία, έφυγαν με ένα ακόμα ροζ φύλλο αγώνα. Τελικό σκορ: Ε.Σ. Νέας Μάκρης – Α.Ο. Περισσού 73 – 68. Αποτέλεσμα που τους διατήρησε στη κορυφή του πρωταθλήματος.

24/11/2018
Μπάσκετ Μίνι Αγοριών
Για το Τουρνουά Μίνι Αγοριών, η ομάδα του Επιμορφωτικού Συλλόγου Νέας Μάκρης, αγωνίστηκε εντός έδρας με την ομάδα του Γ.Σ. Παλλήνης. Οι αθλητές μας, ακολουθώντας τις οδηγίες του προπονητή τους κου Αλέξανδρου Κουσάση, νίκησαν σε ένα ακόμα παιχνίδι με σκορ 64 – 33.

25/11/2018
Μπάσκετ Παίδων
Πάλεψαν, αλλά τελικά λύγισαν οι αθλητές μας στο παιχνίδι με το Λαύριο. Οι αθλητές του coach Θωμά Δραγάνη, παίζοντας με πολύ πάθος και νίκη απέναντι σε έναν πολύ δυνατό αντίπαλο, άφησαν πολύ καλές εντυπώσεις και υποσχέσεις για τη συνέχεια. Τελικό σκορ 42 – 52.

24/11/2018
Μπάσκετ Παμπαίδες 2005 Β’
Για το Τουρνουά Παμπαίδων Β’ 2005, η ομάδα του Επιμορφωτικού Συλλόγου Νέας Μάκρης, αγωνίστηκε εντός έδρας με την ομάδα του Αργοναύτη Τριγλίας (Ραφήνας). Οι αθλητές μας, ηττήθηκαν στις λεπτομέρειες με τελικό σκορ 38 – 43.

Πλούσια σε δράση θα είναι και η εβδομάδα που έρχεται για όλες τις ομάδες του Επιμορφωτικού Συλλόγου. Δοκιμάζονται σε δύσκολες έδρες και καλούνται να υπερασπιστούν τις εξαιρετικές έως τώρα πορείες που έχουν κάνει. Αναλυτικά το πρόγραμμα αγώνων:

Επόμενοι Αγώνες (26  Νοεμβρίου – 2 Δεκεμβρίου)

Εφηβικό Μπάσκετ:  Α.Ε.Κ. Περιστερίου – Δυτικών Προαστίων – Ε.Σ. Νέας Μάκρης
27/11/2018 20:45 Κλ. Ανθούπολης

Γυναικείο Volley: Α.Σ. Σχολές Μωραΐτη – Ε.Σ. Νέας Μάκρης
29/11/2018 21:45 Κλ. Ζηρίνειο

Ανδρικό Μπάσκετ: Κυψελιακός Α.Ο. – Ε.Σ. Νέας Μάκρης
30/11/2018 22:00 Κλ. Στρέφη

Volley Κορασίδες: Ε.Σ. Νέας Μάκρης – Α.Ο. Παπάγου
2/12/2018 12:30 Κλ. Γιάννης Δημητριάδης