Αποτελέσματα Αγώνων 29/10 – 4/11

Πλούσια δράση από όλα τα τμήματα του Επιμορφωτικού Συλλόγου Νέας Μάκρης για ακόμα μια εβδομάδα! Αναλυτικά τα αποτελέσματα των ομάδων μας:

30/10/2018
Μπάσκετ Εφήβων
Για την 6η Αγωνιστική του πρωταθλήματος Β’ ΕΣΚΑ Εφήβων, η ομάδα του κου Γιάννη Κολοκυθά, αντιμετώπισε εκτός έδρας την ομάδα του Κορωπίου. Τελικό σκορ 74 – 45

31/10/2018
Volley Γυναικών
Σε έναν αγώνα που… ξεκίνησε Οκτώβριο και τελείωσε Νοέμβριο, η ομάδα της Νέας Μάκρης, έκανε με περίσσευμα ψυχής την απόλυτη ανατροπή. Παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2 – 0 σετ, στον εκτός έδρας αγώνα με την ομάδα του Α.Ο. Λαγονησίου, τα κορίτσια του  Γιάννη Φάκα, έφυγαν με τους βαθμούς της νίκης, διατηρώντας έτσι το αήττητο για τη φετινή σεζόν. Τελικό σκορ 2-3 σετ (31-29, 25-20, 10-25, 11-25, 11-15).

02/11/2018
Μπάσκετ Ανδρών
Στα πλαίσια του πρωταθλήματος Ανδρών, για την 5η Αγωνιστική του Β’ Ομίλου, της Γ’ ΕΣΚΑ, η ανδρική ομάδα μπάσκετ του Επιμορφωτικού Συλλόγου Νέας Μάκρης, σε ένα μέτριο παιχνίδι, επικράτησε της  αντίστοιχης ομάδας του Α.Ο. Αμπελοκήπων με σκορ 48 – 38 και σκαρφάλωσε στη 3η θέση του Πρωταθλήματος, εκμεταλλευόμενη τα υπόλοιπα αποτελέσματα του ομίλου.

03/11/2018
Μπάσκετ Παμπαίδων 2005 Β’
Για το Τουρνουά Παμπαίδων 2005 Β’, η ομάδα του Επιμορφωτικού Συλλόγου Νέας Μάκρης, έπαιξε ως φιλοξενούμενη στην έδρα της με τον Αστέρα Μαραθώνα, λόγω της κοινής χρήσης του γηπέδου. Οι αθλητές του Αλέξανδρου Κουσάση, φανερά αγχωμένοι, δεν μπόρεσαν να αποδώσουν όσα έχουν δουλέψει στις προπονήσεις και τελικά ηττήθηκαν. Τελικό σκορ 41 – 26.

04/11/2018
Μπάσκετ Παίδων
Έπειτα από μία εβδομάδα ξεκούρασης, η ομάδα Παίδων του  Επιμορφωτικού Συλλόγου Νέας Μάκρης, αγωνίστηκε εκτός έδρας τμε την ομάδα του Α.Ο. Λαγονησίου. Τα παιδιά του Θωμά Δραγάνη, ακολουθώντας τις οδηγίες του, έφεραν μια ακόμα νίκη στη Νέα Μάκρη.Τελικό σκορ 43 – 67.

04/11/2018
Μπάσκετ Μίνι Αγοριών
Για το Τουρνουά Μίνι Αγοριών, η ομάδα του Επιμορφωτικού Συλλόγου Νέας Μάκρης, αγωνίστηκε εκ νέου με την ομάδα του Αστέρα Μαραθώνα. Τελικό σκορ 37 – 58.

Για μία ακόμα εβδομάδα η αγωνιστική δράση για όλα τα τμήματα του Επιμορφωτικού Συλλόγου Νέας Μάκρης θα είναι μεγάλη και πλούσια. Αναλυτικά το πρόγραμμα αγώνων: