ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ 26 Νοεμβρίου – 2 Δεκεμβρίου

Άλλη μια εβδομάδα πλούσιας αγωνιστικής δράσης, για τους αθλητές του Επιμορφωτικού Συλλόγου Νέας Μάκρης. Σημαντική νίκη σημείωσε η γυναικεία ομάδα volley, ενώ η ανδρική μας ομάδα, σταμάτησε το σερί των επιτυχημένων αποτελεσμάτων στο κλειστό του Στρέφη. Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

27/11/2018
Μπάσκετ Εφήβων
Για την 10η Αγωνιστική του πρωταθλήματος Β’ ΕΣΚΑ Εφήβων, η ομάδα του Επιμορφωτικού Συλλόγου, με πολλές απουσίες στη σύνθεσή της, ηττήθηκε εκτός έδρας από την ΑΕΚ Περιστερίου – Δ.Π. με σκορ 102 – 42.

28/11/2018
Volley Γυναικών
Μία ακόμα σημαντική νίκη στο πρωτάθλημα Τοπικής Κατηγορίας -2 ΕΣΠΑΑΑ, σημείωσε η γυναικεία ομάδα Volley του Συλλόγου μας, εκτός έδρας. Τα κορίτσια του Γιάννη Φάκα, κατάφεραν και κατέβαλαν στο tie-break, την ομάδα των Σχολών Μωραΐτη με 2 – 3 σετ. Αναλυτικά τα σετ: 26-24, 17-25, 25-23, 20-25, 13-15.

30/11/2018
Μπάσκετ Ανδρών
Ήττα με σκορ 66 – 54, γνώρισε η ανδρική ομάδα μπάσκετ του Συλλόγου μας από την ομάδα του Κυψελιακού, στο κλειστό του Στρέφη, βάζοντας τέλος στο σερί των επιτυχημένων αποτελεσμάτων που την έφεραν στην κορυφή της βαθμολογίας, δίνοντας την ευκαιρία στους διώκτες της να την πλησιάσουν.

02/12/2018
Μπάσκετ Παίδων
Σημαντική εκτός έδρας νίκη, πέτυχε η παιδική ομάδα μπάσκετ του Συλλόγου μας, επί της ομάδας των Σπάτων. Οι παίκτες του Θωμά Δραγάνη, διατήρησαν την ψυχραιμία τους σε κρίσιμα σημεία του παιχνιδιού και κατάφεραν να πάρουν μία ακόμα νίκη με σκορ 39 – 49.

02/12/2018
Volley Κορασίδων
Με ήττα ολοκλήρωσε την Α’ Φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κορασίδων η ομάδα του Επιμορφωτικού Συλλόγου Νέας Μάκρης. Τα κορίτσια του Δημήτρη Φάκα, ηττήθηκαν με σκορ 0 – 3, εντός έδρας από την ομάδα του Παπάγου. Αναλυτικά τα σετ: 22-25, 16-25, 20-25.

Οδεύοντας σιγά σιγά προς τις διακοπές των Χριστουγέννων, η δράση δεν σταματάει στον Επιμορφωτικό Σύλλογο Νέας Μάκρης. Πλούσιο σε δράση και θέαμα θα είναι το… μενού για ακόμα μια εβδομάδα και οι φίλοι του Συλλόγου μας, καλούνται να δώσουν δυναμικό παρόν στους εντός έδρας αγώνες. Αυτή την εβδομάδα, ρίχνονται στη “μάχη” και οι λιλιπούτειοι αθλητές μας, της ομάδας των προμίνι! Αναλυτικά το πρόγραμμα αγώνων:

Επόμενοι Αγώνες (3 – 9 Δεκεμβρίου)

Εφηβικό Μπάσκετ:  Ε.Σ. Νέας Μάκρης – Α.Σ. Ολυμπιάδα Παπάγου
04/12/2018 21:30 Κλ. Γιάννης Δημητριάδης

Γυναικείο Volley: Ε.Σ. Νέας Μάκρης – Ο.Φ. Γέρακα
05/12/2018 21:45 Κλ. Γιάννης Δημητριάδης

Ανδρικό Μπάσκετ: Ε.Σ. Νέας Μάκρης – Α.Ο. Αρίων Αμαρουσίου
07/12/2018 21:30 Κλ. Γιάννης Δημητριάδης

Μπάσκετ Προμίνι Αγορίων: Α.Ο. Αργοναύτης Τριγλίας – Ε.Σ. Νέας Μάκρης