ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ 22-28 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2018

Πλούσια δράση και αυτή την εβδομάδα, παρά την αργία της 28ης Οκτωβρίου, για όλα τα τμήματα του Επιμορφωτικού Συλλόγου Νέας Μάκρης. Αναλυτικά τα αποτελέσματα των ομάδων μας:

23/10/2018
Μπάσκετ Εφήβων
Στα πλαίσια του πρωταθλήματος Β’ ΕΣΚΑ Εφήβων, η ομάδα του κου Γιάννη Κολοκυθά, αντιμετώπισε εντός έδρας την ομάδα της Ηλιούπολης. Τελικό σκορ 60 – 83

24/10/2018
Volley Γυναικών
Επιτυχημένη η πρώτη εντός έδρας αναμέτρηση για τη γυναικεία ομάδα Volley του Συλλόγου μας στο Πρωτάθλημα Τοπικής Κατηγορίας 2 Ε.Σ.Π.Α.Α.Α. Τα κορίτσια του Γιάννη Φάκα, νίκησαν με 3 – 0 σετ την ομάδα του Διονύσου. Τελικό σκορ 3-0 σετ (25-18, 25-20, 25-20).

26/10/2018
Μπάσκετ Ανδρών
Λαβωμένη από τους τραυματισμούς και τις απουσίες η ανδρική ομάδα μπάσκετ του Συλλόγου μας, παρά την ηρωική προσπάθεια των παιδιών που παρατάχθηκαν απέναντι στην Εστία Φιλίας-Θησέας, δεν κατάφερε να φέρει ένα ακόμα ροζ φύλλο αγώνα στη Νέα Μάκρη. Οι Λύκ(ι)οι του Σπύρου Μπούτζη γνώρισαν τη 2η ήττα στο πρωτάθλημα γης Γ’ ΕΣΚΑ  με σκορ 67 – 60.

27/10/2018
Volley Κορασίδων
Άλλη μία ήττα για τις κορασίδες μας, από την ομάδα του Γ.Σ. Χαλανδρίου στα πλαίσια του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κορασίδων. Η ομάδα του Δημήτρη Φάκα πάλεψε αλλά τελικά, γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 3 – 0 σετ (26-28, 23-25, 21-25).

Πλούσια η αγωνιστική δράση και την επόμενη εβδομάδα για όλα τα τμήματα του Επιμορφωτικού Συλλόγου Νέας Μάκρης. Αναλυτικά το πρόγραμμα αγώνων:

Επόμενοι Αγώνες (29 Οκτωβρίου – 4 Νοεμβρίου)

Εφηβικό Μπάσκετ:  Γ.Σ. Κορωπίου – Ε.Σ. Νέας Μάκρης
30/10/2018 21:30 1ο Γυμν. Κορωπίου

Γυναικείο Volley: Α.Ο. Λαγονησίου – Ε.Σ. Νέας Μάκρης
31/10/2018 21:45 Κλ. Ν. Κακλαμανάκης (Λαγονησίου)

Ανδρικό Μπάσκετ:  Ε.Σ. Νέας Μάκρης – Α.Ο. Αμπελοκήπων
01/11/2018 22:00 Κλ. Γιάννης Δημητριάδης

Τουρνουά Παμπαίδων 2005 Β’:  Α.Σ. Αστέρας Μαραθώνα – Ε.Σ. Νέας Μάκρης
03/11/2018 10:15 Κλ. Γιάννης Δημητριάδης