ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ 15-21 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2018

Πλήρης δράση για όλες τις ομάδες του Επιμορφωτικού Συλλόγου Νέας Μάκρης. Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

16/10/2018
Μπάσκετ Εφήβων
Στα πλαίσια του πρωταθλήματος Β’ ΕΣΚΑ Εφήβων, η ομάδα του κου Γιάννη Κολοκυθά, αντιμετώπισε εκτός έδρας την ομάδα των Θρακομακεδόνων. Τελικό σκορ 61 – 44

17/10/2018
Volley Γυναικών
Πρεμιέρα με το δεξί για την γυναικεία ομάδα Volley του Συλλόγου μας στο Πρωτάθλημα Τοπικής Κατηγορίας 2 Ε.Σ.Π.Α.Α.Α. Τα κορίτσια του Γιάννη Φάκα, νίκησαν με 0 – 3 σετ την ομάδα του Ιωνικού Νέας Φιλαδέλφειας. Τελικό σκορ 1-3 σετ (21-25, 11-25, 11-25).

19/10/2018
Μπάσκετ Ανδρών
Δεύτερη συνεχή νίκη στα πλαίσια του πρωταθλήματος της Γ’ ΕΣΚΑ, για την ανδρική ομάδα μπάσκετ του Συλλόγου μας. Οι Λύκ(ι)οι του Σπύρου Μπούτζη κέρδισαν εντός έδρας την ομάδα της Λυκόβρυσης με σκορ 66 – 46.

21/10/2018
Μπάσκετ Παίδων
Την ήττα γνώρισαν οι παίδες μας, σε ένα ματς για γερές καρδιές. Τα παιδιά του coach Θωμά Δραγάνη, ηττήθηκαν εντός έδρας με 42 – 50 από την ομάδα των Γλυκών Νερών.

21/10/2018
Μπάσκετ Παμπαίδων Β’
Δεύτερη νίκη για τα παιδιά των ακαδημιών μας, στα πλαίσια του Τουρνουά της ΕΣΚΑ, Παμπαίδων 2005 Β’. Η ομάδα τουΑλέξανδρου Κουσάση, νίκησε την ομάδα του Α.Ο. Καλλιτεχνούπολης με τελικό σκορ 30 – 27.

21/10/2018
Volley Κορασίδων
Την ήττα γνώρισαν οι κορασίδες μας, από την ομάδα του ΜΕΣ Μαραθώνα στα πλαίσια του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κορασίδων. Η ομάδα του Δημήτρη Φάκα πάλεψε αλλά τελικά, γνώρισε την εκτός έδρας ήττα με 1 – 3 σετ (16-25, 25-14, 25-23, 25-18).

Πλούσια η αγωνιστική δράση και την επόμενη εβδομάδα για όλα τα τμήματα του Επιμορφωτικού Συλλόγου Νέας Μάκρης. Αναλυτικά το πρόγραμμα αγώνων:

Επόμενοι Αγώνες (22-28 Οκτωβρίου)

Εφηβικό Μπάσκετ: Ε.Σ. Νέας Μάκρης – Γ.Σ. Ηλιούπολης
23/10/2018 21:30 Κλ. Γιάννης Δημητριάδης

Γυναικείο Volley: Ε.Σ. Νέας Μάκρης – Α.Ο. Διονύσου
24/10/2018 21:30 Κλ. Γιάννης Δημητριάδης

Ανδρικό Μπάσκετ: Α.Ε. Εστία Φιλίας – Θησέας –  Ε.Σ. Νέας Μάκρης
26/10/2018 22:00 Κλ. Ρουφ

Κορασίδες Volley: Ε.Σ. Νέας Μάκρης – Γ.Σ. Χαλανδρίου