ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ 8-14 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2018

Όλες οι ομάδες, του Επιμορφωτικού Συλλόγου Νέας Μάκρης, που συμμετέχουν σε πρωταθλήματα ή τουρνουά, τόσο στο μπάσκετ όσο και στο volley, είχαν αγωνιστικές υποχρεώσεις την εβδομάδα που μας πέρασε. Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

09/10/2018
Μπάσκετ Εφήβων
Στα πλαίσια του πρωταθλήματος Β’ ΕΣΚΑ Εφήβων, η ομάδα του κου Γιάννη Κολοκυθά, υπέστη εντός έδρας ήττα από την ομάδα των Βριλησσίων. Τελικό σκορ 42 – 72

10/10/2018
Volley Γυναικών
Η γυναικεία ομάδα Volley, του Συλλόγου μας, εξ’ αρχής γνώριζε πως το έργο της θα είναι ιδιαιτέρως δύσκολο στη Β’ Φάση του Κυπέλλου Γυναικών Ε.Σ.Π.Α.Α.Α. καθώς η κληρωτίδα, έφερε αντίπαλο την ομάδα της Α.Ε. Αμπελοκήπων, μια από τις πιο ισχυρές ομάδες της Β’ Εθνικής κατηγορίας. Τα κορίτσια του Γιάννη Φάκα, προσπάθησαν, αλλά τελικά δεν άντεξαν. Τελικό σκορ 1-3 σετ (12-25, 25-23, 8-25, 5-25).

12/10/2018
Μπάσκετ Ανδρών
Τη πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα της Γ’ ΕΣΚΑ, έκανε η ανδρική ομάδα μπάσκετ του Συλλόγου μας. Οι Λύκ(ι)οι του Σπύρου Μπούτζη  εκμεταλλεύθηκαν την εμπειρία τους και κέρδισαν εκτός έδρας την ομάδα της Φιλοθέης με σκορ 51 – 52.

14/10/2018
Volley Κορασίδων
Μετά το επιτυχημένο ξεκίνημα στα πλαίσια του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κορασίδων, η ομάδα του Δημήτρη Φάκα στα πλαίσια της δεύτερη αγωνιστικής, γνώρισε την εντός έδρας ήττα με 0 – 3 σετ (19-25, 20-25, 23-25) από την ομάδα του Δ.Α.Σ. Αραφήν.

14/10/2018
Μπάσκετ Παίδων
Το δεύτερο ροζ φύλλο αγώνα, πανηγύρισε η παιδική ομάδα του Συλλόγου μας, καθώς σε έναν αγώνα που η διαφορά δυναμικότητας ήταν εμφανής, τα παιδιά του coach Θωμά Δραγάνη, επιβλήθηκαν εκτός έδρας με 17 – 75 της αντίστοιχης ομάδας, της Αρτέμιδας.

14/10/2018
Μπάσκετ Παμπαίδων Β’
Πρώτος αγώνας για τις ακαδημίες μας, στα πλαίσια του Τουρνουά της ΕΣΚΑ, Παμπαίδων 2005 Β’. Η ομάδα του Αλέξανδρου Κουσάση, πανηγύρισε τη νίκη, αλλά πάνω από όλα, τα παιδιά ένιωσαν τη χαρά του παιχνιδιού. Τελικό σκορ: Α.Ο. Πικερμίου – Ε.Σ. Νέας Μάκρης 21 – 83.

Πλέον όλα τα τμήματα του Επιμορφωτικού Συλλόγου Νέας Μάκρης, έχουν μπει σε αγωνιστικούς ρυθμούς και μάλιστα οι αγώνες, αναμένεται να αυξηθούν, καθώς μέχρι τις αρχές Δεκεμβρίου, αναμένεται άλλα δύο τμήματα μπάσκετ, να ξεκινήσουν τους αγώνες τους!

Επόμενοι Αγώνες (15-21 Οκτωβρίου)

Εφηβικό Μπάσκετ: Α.Ο. Θρακομακεδόνων – Ε.Σ. Νέας Μάκρης
16/10/2018 21:30 Κλ. Θρακομαδόνων

Γυναικείο Volley: Ιωνικός Α.Σ. – Ε.Σ. Νέας Μάκρης
17/10/2018 21:45 Κλ. Ιωνικού (Ζ. Αλεξάνδρου)

Ανδρικό Μπάσκετ: Ε.Σ. Νέας Μάκρης – Κ.Α.Ο. Λυκόβρυσης
19/10/2018 21:30 Κλ. Γιάννης Δημητριάδης

Παιδικό Μπάσκετ: Ε.Σ. Νέας Μάκρης – Γ.Σ. Γλυκών Νερών