Αποτελέσματα Αγώνων 5 – 11 Νοεμβρίου

Μία ακόμα πλούσια σε δράση, ένταση και συναισθήματα εβδομάδα μας προσέφεραν όλα τα αγωνιστικά και τμήματα ακαδημιών του Επιμορφωτικού Συλλόγου Νέας Μάκρης! Αναλυτικά τα αποτελέσματα των ομάδων μας:

6/11/2018
Μπάσκετ Εφήβων
Για την 7η Αγωνιστική του πρωταθλήματος Β’ ΕΣΚΑ Εφήβων, η ομάδα του κου Γιάννη Κολοκυθά, αντιμετώπισε εντός έδρας την ομάδα του Αργοναύτη Ραφήνας. Τελικό σκορ 60 – 79

7/11/2018
Volley Γυναικών
Οι γυναικεία ομάδα Volley του Συλλόγου μας, συνεχίζει το αήττητο σερί της. “Θύμα” αυτή τη φορά, η αντίστοιχη ομάδα της Α.Ε.Σ. Ένωσης Γαλατσίου. Τα κορίτσια του  Γιάννη Φάκα, νίκησαν με σκορ 3 – 1 σετ στο κλειστό “Γιάννης Δημητριάδης“. Αναλυτικά τα σετ: 27-29, 25-18, 25-23, 25-15.

9/11/2018
Μπάσκετ Ανδρών
Αποδίδοντας κατά διαστήματα πολύ όμορφο μπάσκετ, η ανδρική ομάδα μπάσκετ του Επιμορφωτικού Συλλόγου Νέας Μάκρης, νίκησε εκτός έδρας την ομάδα του Κ.Α.Ο. Εθνικού Ελληνορώσων, στα πλαίσια του Πρωταθλήματος της Γ΄ ΕΣΚΑ ανδρών, και σκαρφάλωσε ακόμα περισσότερο στο βαθμολογικό πίνακα. Τελικό σκορ: 45 – 64

11/11/2018
Μπάσκετ Παίδων
Το σερί νικών διεύρυνε η ομάδα Παίδων του  Επιμορφωτικού Συλλόγου Νέας Μάκρης, κερδίζοντας εντός έδρας την ομάδα της Κερατέας. Τελικό σκορ 44 – 39.

11/11/2018
Μπάσκετ Παμπαίδων 2005 Β’
Για το Τουρνουά Παμπαίδων 2005 Β’, η ομάδα του Επιμορφωτικού Συλλόγου Νέας Μάκρης, αντιμετώπισε την ομάδα του Αττικού Α.Ο.Κ.. Οι αθλητές του Αλέξανδρου Κουσάση, γνώρισαν την ήττα με τελικό σκορ 36 – 66.

11/11/2018
Volley Κορασίδων
Μετά από μία εβδομάδα χωρίς αγωνιστικές υποχρεώσεις, η ομάδα Volley Κορασίδων του Επιμορφωτικού Συλλόγου Νέας Μάκρης, αντιμετώπισε στα πλαίσια του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κορασίδων για την 6η Αγωνιστική, την ομάδα του Κορωπίου. Τα κορίτσια του Δημήτρη Φάκα, δεν αντιμετώπισαν ιδιαίτερες δυσκολίες κερδίζοντας με 3 – 0 σετ (25-19, 25-17, 25-7).

11/11/2018
Μπάσκετ Μίνι Αγοριών
Για το Τουρνουά Μίνι Αγοριών, η ομάδα του Επιμορφωτικού Συλλόγου Νέας Μάκρης, αγωνίστηκε εκτός έδρας με την ομάδα του Βριλησσιακού Α.Ο. Οι μικροί αθλητές μας, έφτασαν μια ανάσα από τη νίκη, χάνοντας στις λεπτομέρειες. Τελικό σκορ 42 – 39.

Για μία ακόμα εβδομάδα η αγωνιστική δράση για όλα τα τμήματα του Επιμορφωτικού Συλλόγου Νέας Μάκρης θα είναι μεγάλη και πλούσια. Αναλυτικά το πρόγραμμα αγώνων: