ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ 5 – 13 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

Εντυπωσιακό ξεκίνημα για το 2019 έκαναν (σχεδόν) όλες οι ομάδες του Συλλόγου μας στα πρωταθλήματα που συμμετέχουν, συνεχίζοντας από εκεί που σταμάτησαν, πριν τις διακοπές των Χριστουγέννων. Μοναδική απώλεια η ήττα της Γυναικείας ομάδας Volley που την “γκρέμισε” από την κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Πάμε να δούμε αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων των ομάδων μας:

5/1/2019
Μπάσκετ Παίδων
Σε εξ’ αναβολής αγώνα η ομάδα της Νέας Μάκρης, συνέχισε τις πολύ καλές της εμφανίσεις και νίκησε εκτός έδρας της ομάδα του Κτησιφώντα Παιανίας, στο παιχνίδι που “έσπασε το ρόδι” για το 2019. Τελικό σκορ Α.Σ. Κτησιφώντας Παιανίας – Ε.Σ. Νέας Μάκρης 29 – 58

8/1/2019
Μπάσκετ Εφήβων
Δεν κατέστη δυνατό η ομάδα της Νέας Μάκρης, να μεταβεί στο κλειστό γήπεδο Βριλησσίων, λόγω του παγετού και της χιονόπτωσης, οπότε το παιχνίδι με τον Βριλησσιακό Α.Ο. αναβλήθηκε.

9/1/2019
Volley Γυναικών
Την πρώτη της απώλεια γνώρισε η Γυναικεία ομάδα του Συλλόγου μας, γνωρίζοντας την ήττα με 3 – 0 σετ, εκτός έδρας από την ομάδα της Δεξαμενής Μεταμόρφωσης. Τα κορίτσια του Γιάννη Φάκα, έκαναν το χειρότερο φετινό τους παιχνίδι και δεν κατάφεραν να διατηρήσουν το αήττητο πέφτοντας στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Αναλυτικά τα σετ: 28 – 26, 25 – 21, 25 – 21).

11/1/2019
Μπάσκετ Ανδρών
Άλλη μια “επαγγελματική” νίκη για την ανδρική ομάδα του Συλλόγου μας. Μπορεί οι παίκτες του Σπύρου Μπούτζη να μην έπιασαν καλή απόδοση, όμως κατάφεραν να φύγουν με το ροζ φύλλο αγώνα από το κλειστό της Παιανίας, μένοντας έτσι στο τέλος του Α’ Γύρου του πρωταθλήματος στη κορυφή του βαθμολογικού πίνακα μαζί με την Εστία Φιλίας και την ομάδα της Λυκόβρυσης. Τελικό σκορ: Α.Σ. Παιανίας Κτησιφών – Ε.Σ. Νέας Μάκρης 50 – 56.

12/1/2019
Volley Κορασίδες
Με το δεξί έκανε ποδαρικό η ομάδα κορασίδων του Συλλόγου μας, στα πλαίσια της Β’ Φάσης των αγώνων κατάταξης για τις θέσεις 41 – 46, του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κορασίδων. Η ομάδα του Δημήτρη Φάκα, νίκησε στο “Γιάννης Δημητριάδης” την ομάδα του Απόλλωνος με σκορ 3 – 0 σετ (25-8, 25-14, 25-7).

13/1/2019
Δεύτερη νίκη με μεγάλο σκορ, πέτυχε η ομάδα Παίδων του Επιμορφωτικού. Τα παιδιά του Θωμά Δραγάνη, αγωνίστηκαν με την ομάδα της Αρτέμιδας, μπροστά σε γεμάτες εξέδρες, και κέρδισαν το χειροκρότημα με τις προσπάθειές τους. Τελικό σκορ 79 – 17.

13/1/2019
Τουρνουά Παμπαίδων Β’ 2005
Μπροστά σε ένα κατάμεστο από κόσμο γήπεδο, η ομάδα μπάσκετ των Παμπαίδων, παίζοντας πολύ όμορφο, γρήγορο και συγκροτημένο μπάσκετ, κέρδισε την αντίστοιχη του Αστέρα Μαραθώνα. Τα παιδιά του Αλέξανδρου Κουσάση, εμφανίστηκαν προετοιμασμένα και αυτή τη φορά άντεξαν και την πίεση ενός ντέρμπι πανηγυρίζοντας στο τέλος την κατάκτηση της νίκης. Τελικό σκορ 40 – 39.

Πλούσιο αναμένεται το πρόγραμμα την επόμενη εβδομάδα, καθώς όλες οι ομάδες μπάσκετ και volley του Επιμορφωτικού έχουν αγωνιστικές υποχρεώσεις εντός και εκτός έδρας. Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Επόμενοι Αγώνες (14 – 20 Δεκεμβρίου)

Εφηβικό Μπάσκετ: Ε.Σ. Νέας Μάκρης – Α.Ο. Θρακομακεδόνων
15/1/2019 21:30 Κλ. Γιάννης Δημητριάδης

Γυναικείο Volley: Ε.Σ. Νέας Μάκρης – Ιωνικός Α.Σ.
16/1/2019 21:30 Κλ. Γιάννης Δημητριάδης

Ανδρικό Μπάσκετ: Α.Ο. Πολιτεία – Ε.Σ. Νέας Μάκρης
18/1/2019 21:30 Κλ. Πολιτείας

Παμπαίδες Β’ : Αττικός Α.Ο.Κ. – Ε.Σ. Νέας Μάκρης