ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ 14 – 20 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

Πλήρης αγωνιστική δράση από τα τμήματα μπάσκετ και volley του Συλλόγου μας για την εβδομάδα που πέρασε αλλά και για την εβδομάδα που έρχεται. Σημαντικότερα γεγονότα, η επάνοδος στις νίκες για τη  γυναικεία ομάδα Volley του Επιμορφωτικού και οι νίκες των μικρών μας τμημάτων με προεξέχουσα εκείνη των παίδων που πήραν την … “ρεβάνς” από την αντίστοιχη ομάδα των Γλυκών Νερών. Πάμε να δούμε αναλυτικά τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα της εβδομάδας που διανύουμε:

15/1/2019
Μπάσκετ Εφήβων
Μια ανάσα από την πρώτη νίκη τους έφτασε η εφηβική μας ομάδα μπάσκετ. Τα παιδιά του κου Γιάννη Κολοκυθά, αντιμετώπισαν εντός έδρας την ομάδα των Θρακομακεδόνων και ηττήθηκαν στις λεπτομέρειες με σκορ 48 – 51.

16/1/2019
Volley Γυναικών
Επιστροφή στις νίκες για την γυναικεία ομάδα volley. Τα κορίτσια του κου Γιάννη Φάκα, ξεκίνησαν με το δεξί τον Β’ Γύρο του πρωταθλήματος Τοπικής κατηγορίας – 2 και συνεχίζουν το κυνήγι της απ’ ευθείας ανόδου. Σκορ: Ε.Σ. Νέας Μάκρης – Ιωνικός Α.Σ. 3 – 1 σετ (26-24, 25-16, 22-25, 25-11).

18/1/2019
Μπάσκετ Ανδρών
Σε ένα αρκετά κρίσιμο παιχνίδι η ανδρική ομάδα μπάσκετ, παρουσιάστηκε αρκετά νευρική κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού και έδωσε το δικαίωμα στην ομάδα της Πολιτείας να ελέγξει στα τελευταία λεπτά το παιχνίδι και να φτάσει σε μια δίκαιη νίκη. Τελικό σκορ Α.Ο. Πολιτείας – Ε.Σ. Νέας Μάκρης 57 – 45.

19/1/2019
Μπάσκετ Παμπαίδες Β’ 2005
Την αήττητη ομάδα του Αττικού Α.Ο.Κ. αντιμετώπισαν οι Παμπαίδες μας το Σάββατο που μας πέρασε. Τα παιδιά του Αλέξανδρου Κουσάση, παρά τις προσπάθειές τους, γνώρισαν την ήττα με τελικό σκορ 59 – 35.

19/1/2019
Μπάσκετ Προμίνι
Μια ακόμα πολύ καλή εμφάνιση και νίκη από την ομάδα των λιλιπούτειων αθλητών του Συλλόγου μας, την ομάδα μπάκετ των Προμίνι. Σε ένα κατάμεστο γήπεδο, τα παιδιά του κου Γιάννη Κολοκυθά, νίκησαν την ομάδα του Αστέρα Μαραθώνα με τελικό σκορ 35 – 28, κερδίζοντας το χειροκρότημα της εξέδρας.

20/1/2019
Μπάσκετ Μίνι
Στο έτερο τοπικό “ντέρμπι”, μεταξύ της ομάδα Μίνι Μπάσκετ του Επιμορφωτικού και του Αστέρα Μαραθώνα, η ομάδα της Νέας Μάκρης, γνώρισε την ήττα με τελικό σκορ 63 – 38.

20/1/2019
Volley Κορασίδες
Εκτός έδρας ήττα για τα κορίτσια του Δημήτρη Φάκα, μετά από πολύ καλή εμφάνιση, από την Α.Ε. Γκράβας με τελικό σκορ 3 – 1 (25-14, 25-23, 18-25, 25-21).

20/1/2019
Μπάσκετ Παίδες
Εκτός έδρας νίκη για την παιδική μας ομάδα μπάσκετ επί των Γλυκών Νερών! Τα παιδιά του Θωμά Δραγάνη, πήραν τη ρεβάνς για την ήττα του πρώτου γύρου και λίγο έλειψε να πάρουν και την διαφορά στο σκορ που ήθελαν. Πολλά μπράβο στα παιδιά, τον προπονητή και τους εφόρους για την εξαιρετική έως τώρα προσπάθεια. Τελικό σκορ: 43 – 49.

Πλούσιο αναμένεται το πρόγραμμα και την επόμενη εβδομάδα, καθώς όλες οι ομάδες μπάσκετ και volley του Επιμορφωτικού έχουν αγωνιστικές υποχρεώσεις εντός και εκτός έδρας. Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Επόμενοι Αγώνες (21 – 27 Ιανουαρίου)

Εφηβικό Μπάσκετ: Γ.Σ. Ηλιούπολης – Ε.Σ. Νέας Μάκρης
22/1/2019 21:30 Κλ. Ηλιούπολης Β’

Γυναικείο Volley:  Α.Ο. Διονύσου – Ε.Σ. Νέας Μάκρης
23/1/2019 21:45 Κλ. Διονύσου

Ανδρικό Μπάσκετ: Ε.Σ. Νέας Μάκρης – Α.Ο. Φιλοθέης
25/1/2019 21:30 Κλ. Γιάννης Δημητριάδης

Προμίνι: Γ.Σ. Παλλήνης – Ε.Σ. Νέας Μάκρης