ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ 11 – 17 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ

Μια ακόμα εβδομάδα πλούσιας δράσης για τις ομάδες του Επιμορφωτικού Συλλόγου Νέας Μάκρης, έκλεισε και άλλη μια ξεκινάει! Οι ομάδες ανδρών (μπάσκετ) και γυναικών (Volley) βρίσκονται στο πιο κρίσιμο σημείο των πρωταθλημάτων τους και όλοι μας πρέπει να είμαστε στο πλευρό τους σε κάθε εντός έδρας αγώνα! Πάμε να δούμε αναλυτικά τα αποτελέσματα των ομάδων μας και το πρόγραμμα της εβδομάδας:

12/2/2019
Μπάσκετ Εφήβων
Η εφηβική μας ομάδα μπάσκετ, αντιμετώπισε την ομάδα του Ηλυσιακού, στα πλαίσια της 19ης Αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β’ ΕΣΚΑ, Εφήβων. Οι αθλητές του κου Γιάννη Κολοκυθά, πάλεψαν αλλά τελικά γνώρισαν την ήττα με σκορ 30 – 60, απέναντι σε έναν πολύ δυνατό αντίπαλο.

13/2/2019
Volley Γυναικών
Απρόσμενη εντός έδρας ήττα γνώρισε η γυναικεία ομάδα Volley του Επιμορφωτικού. Τα κορίτσια του Γιάννη Φάκα, αγωνίστηκαν απέναντι στην Ο.ΠΕ. Χαλκίδας, από την οποία έχασαν στο τάι μπρέικ με 2 – 3 σετ. Η ήττα αυτή απομάκρυνε την ομάδα μας από την πρώτη θέση της βαθμολογίας και τώρα καλείται να νικήσει με καθαρό σκορ, στο επόμενο ντέρμπι, την ομάδα Αμαζόνες Αχαρνών!  Αναλυτικά τα σετ: 25-19, 17-25, 25-23, 24-26, 11-15.

15/2/2019
Μπάσκετ Ανδρών
Σημαντική εκτός έδρας νίκη, που συνοδεύτηκε από πολύ καλή απόδοση των παικτών μας, σημείωσε η ανδρική ομάδα μπάσκετ του Συλλόγου μας. Η ομάδα της Νέας Μάκρης, σε ένα πολύ κρίσιμο παιχνίδι, απέδωσε πολύ καλό μπάσκετ και νίκησε την ομάδα Α.Ο. Αμπελοκήπων εκτός έδρας με σκορ 66 – 75, και έτσι παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας, μαζί με την Εστία Φιλίας/Θησέας.

16/2/2019
Μπάσκετ Προμίνι
Σπουδαία εμφάνιση και νίκη για του μικρούς μας αθλητές, στον αγώνα που έδωσαν εντός έδρας απέναντι στην ομάδα της Τριγλίας Ραφήνας. Τα παιδιά του κου Γιάννη Κολοκυθά, συνέχισαν τις πολύ καλές εμφανίσεις και κέρδισαν με σκορ44 – 20, σκορπίζοντας πολλά χαμόγελα στις εξέδρες!

17/2/2019
Μπάσκετ Παίδων
Δυστυχώς, λόγω εκδηλώσεων στο Κλειστό γήπεδο “Γιάννης Δημητριάδης“, ο τελευταίος αγώνας πρωταθλήματος της Παιδικής ομάδας του Επιμορφωτικού ακυρώθηκε, καθότι δεν υπήρχε βαθμολογικό ενδιαφέρον και ελεύθερες ώρες στο Κλειστό, όπου συνωστίζονται 3 Σύλλογοι.

17/2/2019
Παγκορασίδες Volley
Νίκη με σκορ 3 -0 σετ για την ομάδα των Παγκορασίδων! Απέναντι στην ομάδα της Βάρης “Ο Ανάργυρους”, τα κορίτσια της Δέσποινα Παναγιωτίδου, έδειξαν ότι ξεπέρασαν την ήττα της πρώτης αγωνιστικής! Αναλυτικά τα σετ: 25-20, 25-17, 25-20

Στην εβδομάδα που διανύουμε οι ομάδες του Επιμορφωτικού Συλλόγου Νέας Μάκρης, δίνουν πολύ σημαντικά παιχνίδια εντός και εκτός έδρας παιχνίδια. Ξεχωρίζει η δύσκολη αποστολή της Γυναικείας ομάδας Volley στις Αχαρνές, απέναντι στις Αμαζόνες. Ένα παιχνίδι που θα κρίνει πολλά στην πορεία του πρωταθλήματος. Αναλυτικά το πρόγραμμα της εβδομάδας:

Επόμενοι Αγώνες (18 – 24 Φεβρουαρίου)

Εφηβικό Μπάσκετ: Α.Ο. Ίρις Πετρούπολης – Ε.Σ. Νέας Μάκρης
19/2/2019 21:30 Κλ. Αγ. Τριάδος

Γυναικείο Volley: Αμαζόνες Αχαρνών – Ε.Σ. Νέας Μάκρης
20/2/2019 21:45 Κλ. Μπάμπης Χολίδης

Ανδρικό Μπάσκετ: Ε.Σ. Νέας Μάκρης – Κ.Α.Ο. Εθνικός Ελληνορώσων
22/2/2019 21:30 Κλ. Γιάννης Δημητριάδης

Προμίνι: Α.Ο. Καλλιτεχνούπολης – Ε.Σ. Νέας Μάκρης