ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ 18 – 24 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ

Σπουδαίες νίκες για τις “μεγάλες” ομάδες του Επιμορφωτικού επιφύλασσε η εβδομάδα που πέρασε. Γυναίκες (volley) και άνδρες (μπάσκετ) έβαλαν γερά θεμέλια για άνοδο σε μεγαλύτερες κατηγορίες! Όμως και τα μικρότερα τμήματα, δεν μένουν στη … σκιά των μεγαλύτερων, συνεχίζουν τις πολύ καλές πορείες στα πρωταθλήματα που συμμετέχουν, δείχνοντας ότι ο Επιμορφωτικός Σύλλογος Νέας Μάκρης, έχει εξαιρετική οργάνωση σε όλες τις βαθμίδες των αθλητικών του τμημάτων!  Πάμε να δούμε αναλυτικά τα αποτελέσματα των ομάδων μας και το πρόγραμμα της εβδομάδας:

19/2/2019
Μπάσκετ Εφήβων
Η εφηβική μας ομάδα μπάσκετ, αντιμετώπισε την ομάδα της Ίριδας Πετρούπολης και έφτασε πολύ κοντά στο να σημειώσει την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα. Τελικό σκορ 53 – 45.

20/2/2019
Volley Γυναικών
Στο ντέρμπι κορυφής με την ομάδα των Αμαζόνων Αχαρνών, της Τοπικής Κατηγορίας 2 ΕΣΠΑΑΑ όπου συμμετέχει η γυναικεία ομάδα Volley, τα κορίτσια του προπονητή κου Γιάννη Φάκα, μπήκαν αποφασισμένα να πάρουν τη νίκη. Το τελικό σκορ 0 – 3, έδειξε ότι τα κορίτσια του Συλλόγου μας, άφησαν πίσω το στραβοπάτημα της προηγούμενης αγωνιστικής και συνεχίζουν την πορεία προς την Α’ Τοπική Κατηγορία! Αναλυτικά τα σετ: 23-25, 25-27, 22-25.

22/2/2019
Μπάσκετ Ανδρών
Σπουδαία εμφάνιση, από τις… “ρεζέρβες” της ανδρικής ομάδας μπάσκετ και σημαντική εντός έδρας νίκη, ενόψει του πολύ δύσκολου προγράμματος που ακολουθεί, σημείωσε η ανδρική ομάδα μπάσκετ του Συλλόγου μας. Η ομάδα της Νέας Μάκρης, σε ένα παιχνίδι που έπρεπε να κερδίσει, κατάφερε όχι μόνο να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα, απέναντι στην ομάδα του Κ.Α.Ο. Εθνικού Ελληνορώσων αλλά και να νικήσει με το άνετο 68 – 46, προσφέροντας σκορ και θέαμα, στους λιγοστούς αλλά πάντα πιστούς φίλους της ομάδας! Με τη νίκη αυτή η ομάδα της Νέας Μάκρης. παρέμεινε στη πρώτη θέση της βαθμολογίας μαζί με την Εστία Φιλίας/Θησέας.

23/2/2019
Μπάσκετ Προμίνι
Άλλη μία νίκη για τους αθλητές της ομάδας προμίνι του Συλλόγου μας! Τα παιδιά του κου Γιάννη Κολοκυθά, συνέχισαν τις εξαιρετικές τους εμφανίσεις και νίκησαν εκτός έδρας με 28 – 44 την ομάδα του Α.Ο. Καλλιτεχνούπολης!

24/2/2019
Μπάσκετ Μίνι
Σπουδαία εμφάνιση και νίκη για του μικρούς μας αθλητές, στον αγώνα που έδωσαν εντός έδρας απέναντι στην ομάδα του Α.Ο. Καλλιτεχνούπολης. Τα παιδιά του κου Αλέξανδρου Κουσάση, μετά το ρεπό που είχαν, έδειξαν ότι δεν έχασαν το ρυθμό τους και  κέρδισαν με σκορ 50 – 43, σκορπίζοντας πολλά χαμόγελα στις εξέδρες!

Παγκορασίδες Volley
Ήττα με σκορ 3 -1 σετ για την ομάδα των Παγκορασίδων, στο Λαύριο, απέναντι στην ομώνυμη ομάδα.  τα κορίτσια της Δέσποινας Παναγιωτίδου, παρά το πολύ καλό ξεκίνημα, δεν έδειξαν ανάλογη συνέχεια και έτσι γνώρισαν την ήττα. Αναλυτικά τα σετ: 21-25, 25-6, 25-15, 25-6.

Στην εβδομάδα που διανύουμε οι ομάδες του Επιμορφωτικού Συλλόγου Νέας Μάκρης, δίνουν πολύ σημαντικά παιχνίδια εντός και εκτός έδρας παιχνίδια.  Αναλυτικά το πρόγραμμα της εβδομάδας:

Επόμενοι Αγώνες (25 Φεβρουαρίου – 3 Μαρτίου)

Εφηβικό Μπάσκετ: Ε.Σ. Νέας Μάκρης – Α.Ε.Κ. Περιστερίου Δ.Π.
26/2/2019 21:30 Κλ. Γιάννης Δημητριάδης

Γυναικείο Volley: Ε.Σ. Νέας Μάκρης – Α.Σ. Σχολή Μωραΐτη
27/2/2019 21:30 Κλ. Γιάννης Δημητριάδης

Ανδρικό Μπάσκετ: Μ.Ε.Λ.Α.Σ. Άγιος Ελευθέριος – Ε.Σ. Νέας Μάκρης
1/3/2019 21:45 Κλ. 6ο Εν. Λύκειο Αιγάλεω

Παμπαίδων Α’ 2004: Α.Ο. Πικερμίου Αετός – Ε.Σ. Νέας Μάκρης
2/3/2019 18:00 Κλ. Πικερμίου