ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ 21 – 27 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ

Άλλη μια εβδομάδα γεμάτη δράση για τα αθλητικά τμήματα του Επιμορφωτικού Συλλόγου Νέας Μάκρης. Τα αποτελέσματα που ξεχώρισαν, ήταν η πολύ σημαντική νίκη της ανδρικής ομάδας μπάσκετ που την έφερε πάλι στη 2η θέση του Β’ Ομίλου της Γ’ ΕΣΚΑ, η 4η συνεχόμενη νίκη της παιδικής ομάδας μπάσκετ αλλά και το νέο στραβοπάτημα της Γυναικείας ομάδας Volley. Πάμε να δούμε αναλυτικά τα αποτελέσματα και το πρόγραμμα της εβδομάδας που διανύουμε:

22/1/2019
Μπάσκετ Εφήβων
Η Εφηβική μας ομάδα, συνεχίζοντας να κερδίζει εμπειρίες, αντιμετώπισε εκτός έδρας την ομάδα του Γ.Σ. Ηλιούπολης, όπου γνώρισε την ήττα με σκορ 72 – 36.

23/1/2019
Volley Γυναικών
Ήττα σοκ γνώρισε η Γυναικεία ομάδα Volley του Συλλόγου μας. Τα κορίτσια του Γιάννη Φάκα, αντιμετώπισε την ομάδα του Α.Ο. Διονύσου, εκτός έδρας όπου έχασε στο τάι μπρέικ με σκορ 3 – 2 σετ, χάνοντας έτσι και άλλο πολύτιμο έδαφος από το κυνήγι της πρώτης θέσης. Αναλυτικά τα σετ: 25-23, 25-22, 10-25, 13-25, 15-8

25/1/2019
Μπάσκετ Ανδρών
Σε ένα παιχνίδι που η ομάδα της ανδρικής ομάδας μπάσκετ, χρειαζόταν οπωσδήποτε τη νίκη, για να συνεχίσουν να κυνηγούν την απευθείας άνοδο, η ομάδα της Νέας Μάκρης, παίζοντας με περίσσιο πάθος και ψυχή, κέρδισε τον Α.Ο. Φιλοθέης με σκορ 71 – 68. Ο αγώνας έγινε σε ένα κατάμεστο “Γ. Δημητριάδης“, και οι φίλοι της ομάδας μετά το τέλος του αγώνα χάρισαν το χειροκρότημα στους αθλητές μας για την προσπάθειά τους.

26/1/2019
Μπάσκετ Προμίνι
Οι λιλιπούτειοι αθλητές μας, αντιμετώπισαν την ομάδα του Γ.Σ. Παλλήνης. Τα παιδιά του κου Γιάννη Κολοκυθά πήραν μια ακόμα νίκη με σκορ 25 – 47 και έπειτα ακολούθησε κέρασμα της ομάδας και των γονιών στο κατάστημα Yazhoy του κου Λεωνίδα Μεγαγιάννη.

26/1/2019
Μπάσκετ Παίδων
Μια ακόμα εξαιρετική εμφάνιση, από την παιδική μας ομάδα. Τα παιδιά του Θωμά Δραγάνη, παίζοντας πολύ όμορφο μπάσκετ, δεν έδωσαν σε κανένα σημείο του παιχνιδιού δικαίωμα στα παιδιά από το Λαγονήσι, να διεκδικήσουν την νίκη. Τελικό σκορ 83 – 30.

26/1/2019
Μπάσκετ Παμπαίδων 2005 Β’
Μια ακόμα νίκη για τα παιδιά του Αλ. Κουσάση. Ακολουθώντας τις οδηγίες τους και εφαρμόζοντας στο γήπεδο, όσα έχουν μάθει στις προπονήσεις, κατάφεραν και νίκησαν την ομάδα του Α.Ο. Πικερμίου Αετός, με σκορ 46 – 37.

26/1/2019
Μπάσκετ Μινι
…..

20/1/2019
Κορασίδες Volley
Εκτός έδρας νίκη για την ομάδα των κορασίδων, στα πλαίσια της Β’ Φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κορασίδων. Τα κορίτισια του Δ. Φάκα, παίζοντας όμορφο Volley, κέρδισαν με σκορ 0 – 3 την ομάδα του Α.Σ. Λαυρίου. Τα σετ: 22-25, 24-26, 19-25.

Πλούσιο αναμένεται το πρόγραμμα και την επόμενη εβδομάδα, καθώς όλες οι ομάδες μπάσκετ και volley του Επιμορφωτικού έχουν αγωνιστικές υποχρεώσεις εντός και εκτός έδρας, εκείνο όμως που δεσπόζει στο πρόγραμμα είναι η ετήσια γιορτή κοπής της Πρωτοχρονιάτικης Βασιλόπιτας του Συλλόγου που θα γίνει στο Κλειστό Γήπεδο Γιάννης Δημητριάδης, την Κυριακή 03 Φεβρουαρίου στις 11:00. Αναλυτικά το πρόγραμμα:

Επόμενοι Αγώνες (28 Ιανουαρίου – 3 Φεβρουαρίου)

Εφηβικό Μπάσκετ: Ε.Σ. Νέας Μάκρης – Γ.Σ. Κορωπίου
29/1/2019 21:30 Κλ. Γιάννης Δημητριάδης

Γυναικείο Volley: Ε.Σ. Νέας Μάκρης – Α.Ο. Λαγονησίου
30/1/2019 21:30 Κλ. Γιάννης Δημητριάδης

Ανδρικό Μπάσκετ: Κ.Α.Ο. Λυκόβρυσης – Ε.Σ. Νέας Μάκρης
01/02/2019 22:00 Κλ. Πεύκης Β’

Προμίνι: Ε.Σ. Νέας Μάκρης – Α.Ο. Πικερμίου Αετός
02/02/2019 12:30 Κλ. Γιάννης Δημητριάδης