ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ 25 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ – 3 ΜΑΡΤΙΟΥ

Πλώρη για άνοδο έχουν βάλει οι ομάδες μπάσκετ (ανδρών) και volley (γυναικών) του Επιμορφωτικού Συλλόγου Νέας Μάκρης! Τα αποτελέσματα της εβδομάδας που έκλεισε, φανερώνει αυτό ακριβώς το γεγονός και αναμένουμε συνέχεια στις νίκες και τις πολύ καλές εμφανίσεις από τις ομάδες μας. Κατά τα λοιπά, τα τμήματα των ακαδημιών μας, αγωνίστηκαν εντός και εκτός έδρας, χάρισαν πολλά χαμόγελα στις κερκίδες! Αναλυτικά τα αποτελέσματα των ομάδων μας και το πρόγραμμα της εβδομάδας:

26/2/2019
Μπάσκετ Εφήβων
Η εφηβική μας ομάδα μπάσκετ, αντιμετώπισε στο τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι της για την φετινή σεζόν, την ομάδα της ΑΕΚ Περιστερίου – Δ.Π.. Οι αθλητές του κου Γιάννη Κολοκυθά, δυσκόλεψαν αρκετά τους αντιπάλους τους και με όπλο την άμυνά τους, κράτησαν το σκορ σε χαμηλά επίπεδα. Τελικό σκορ, υπέρ των φιλοξενούμενων 54 – 64.

27/2/2019
Volley Γυναικών
Τα κορίτσια της γυναικείας μας ομάδας, ξεπέρασαν τις προβληματικές εμφανίσεις και επικράτησαν εύκολα στο κλειστό “Γιάννης Δημητριάδης“, της ομάδας Α.Σ. Σχολή Μωραΐτη με 3 – 0 σετ, παραμένοντας στη δεύτερη θέση στο πρωτάθλημα της Τοπικής Κατηγορίας -2 ΕΣΠΑΑΑ.  Αναλυτικά τα σετ: 25-13, 25-19, 25-17 .

1/3/2019
Μπάσκετ Ανδρών
Ακόμα μια σημαντική νίκη που συνοδεύτηκε από πολύ καλή και μεστή εμφάνιση, από την ανδρική ομάδα μπάσκετ του Επιμορφωτικού. Οι αθλητές του coach Σπύρου Μπούτζη, ξεπέρασαν σχετικά εύκολα το εμπόδιο της ομάδας Μ.Ε.Λ.Α.Σ. “Ο Αγ. Ελευθέριος”, και παρά τις απουσίες το τελικό σκορ, 48 – 69, έδωσε σαφές μήνυμα ότι η ομάδα φέτος είναι έτοιμη για το μεγάλο βήμα της ανόδου στη Β’ ΕΣΚΑ.

2/3/2019
Μπάσκετ Παμπαίδων Α’ 2004
Ντεμπούτο με νίκη για την ομάδα των Παμπαίδων του συλλόγου μας στο Τουρνουά Παμπαίδων που διοργανώνεται από την ΕΣΚΑ. Οι αθλητές του συλλόγου μας, υπό τις οδηγίες του Αλέξανδρου Κουσάση, νίκησαν την ομάδα Α.Ο. Πικερμίου “Αετός”, εκτός έδρας με τελικό σκορ 42 – 51!

3/3/2019
Μπάσκετ Μίνι
Ακόμα μια  νίκη για του μικρούς μας αθλητές της ομάδας Μίνι αγοριών! Στον τελευταίο τους αγώνα για τη φετινή σεζόν, που έδωσαν εκτός έδρας απέναντι στην ομάδα του Α.Σ. Παιανίας “Κτησιφών” υπό την καθοδήγηση του  Αλέξανδρου Κουσάση, πρόσθεσαν ακόμα μια νίκη στον απολογισμό τους, παίζοντας παράλληλα όμορφο μπάσκετ. Τελικό σκορ 30 – 34 για τους μικρούς μας αθλητές που άφησαν πολλές υποσχέσεις για το μέλλον!

Παγκορασίδες Volley
Σπουδαία εμφάνιση από την ομάδα Volley Παγκορασίδων, σε ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι απέναντι στην ομάδα Α. Ο. Βουλιαγμένης. Τα κορίτσια της Δέσποινας Παναγιωτίδου, κατάφεραν και άντεξαν στη πίεση των αντιπάλων τους και νίκησαν εντός έδρας με σκορ 3-2. Τα σετ 23-25, 25-16, 25-20, 22-25, 17-15, φανερώνουν ότι το παιχνίδι ήταν ένα ντέρμπι που απαιτούσε γερά νεύρα αλλά και ψυχραιμία!

Ακόμα μια εβδομάδα με σημαντικά παιχνίδια για τις ομάδες μας στο… “φτωχό” λόγω τριημέρου πρόγραμμα αγώνων. Την παράσταση κλέβει το τελευταίο ματς των εφήβων μας που φέτος, παρά τις ήττες που γνώρισαν, αξίζουν πολλά συγχαρητήρια και θα υπάρξει σχετικό άρθρο – αφιέρωμα, στο site μας για αυτή τους την πορεία. Αναλυτικά το πρόγραμμα που περιλαμβάνει μόνο εκτός έδρας αναμετρήσεις για τις ομάδες μας:

Επόμενοι Αγώνες (4 – 10 Μαρτίου)

Εφηβικό Μπάσκετ: Α.Σ. Ολυμπιάδα Παπάγου – Ε.Σ. Νέας Μάκρης
5/3/2019 21:30 Κλ. Παπάγου

Γυναικείο Volley: Ο.Φ. Γέρακα – Ε.Σ. Νέας Μάκρης
6/3/2019 21:30 Κλ. Γέρακα

Ανδρικό Μπάσκετ: Α.Ο. Περισσού – Ε.Σ. Νέας Μάκρης
8/3/2019 20:00 Β’ Κλ. Νέας Ιωνίας

Volley Παγκορασίδες: Δ.Α.Σ. Αραφήν –  Ε.Σ. Νέας Μάκρης