ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ 4 – 17 ΜΑΡΤΙΟΥ

Μετά από μια προσωπική, ολιγοήμερη απουσία, επιστρέφουμε στις… επάλξεις δριμύτεροι και έτοιμοι για την τελική ευθεία των πρωταθλημάτων των ομάδων μας!

Σε τροχιά ανόδου διατηρήθηκαν οι ομάδες μπάσκετ (ανδρών) και volley (γυναικών) του Επιμορφωτικού Συλλόγου Νέας Μάκρης, με την πρώτη μάλιστα να πιάνει κορυφή 5 στροφές πριν τη λήξη της κανονικής περιόδου του πρωταθλήματος. Ας μην πολυλογούμε όμως, πάμε να δούμε αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα των ομάδων μας καθώς και το πρόγραμμα της τρέχουσας εβδομάδας που θα είναι πολύ πλούσιο:

6/3/2019
Volley Γυναικών
Την Τετάρτη 6 Μαρτίου, τα κορίτσια του Επιμορφωτικού, παρουσίασαν σοβαρότητα σε όλη τη διάρκεια του εκτός έδρας αγώνα απέναντι στην ομάδα του Ο.Φ. Γέρακα, και κατάφεραν να φτάσουν εύκολα στη νίκη με το καθαρό 0 -3 (τα σετ: 23-25, 17-25, 15-25).
13/3/2019
Στον αγώνα με την ομάδα του ΔΑΣ Αραφήν, λίγο έλειψε να γίνει η … ζημιά. Τα κορίτσια της Νέας Μάκρης, κυνηγώντας τη νίκη που θα τους έδινε άλλους 3 βαθμούς ώστε να παραμείνουν σε απόσταση βολής από την πρώτη θέση, έκαναν τα εύκολα δύσκολα και κινδύνεψαν στο 3ο σετ να χάσουν έναν πολύτιμο βαθμό. Τελικά κέρδισαν με 3 -1 σετ (αναλυτικά: 21-25, 25-17, 27-25, 25-12) και παρέμειναν στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας στο κυνήγι της ομάδας της Μεταμόρφωσης.

8/3/2019
Μπάσκετ Ανδρών
Ακόμα μια πολύ εξαιρετική εμφάνιση και μια πολύ σημαντική νίκη από την ανδρική ομάδα μπάσκετ του Επιμορφωτικού. Οι αθλητές του coach Σπύρου Μπούτζη, αγωνίστηκαν για δεύτερο συνεχές παιχνίδι εκτός έδρας και παρόλα αυτά δεν έδειξαν κάποια ιδιαίτερη δυσκολία, παρά τις απουσίες που είχε η ομάδα. Νίκησαν την ομάδα του Α.Ο. Περισσού με τελικό σκορ, 51 – 63. Μία νίκη που σε συνδυασμό με την ήττα της Εστίας-Φιλίας, έφερε την ομάδα της Νέας Μάκρης στην κορυφή της βαθμολογίας, 5 στροφές πριν τη λήξη του πρωταθλήματος

9/3/2019 & 17/3/2019
Παγκορασίδες Volley

Την ήττα με σκορ 3 – 0 γνώρισε η ομάδα των Παγκορασίδων μας στον εκτός έδρας αγώνα που έδωσε με την ομάδα του ΔΑΣ Αραφήν, το Σάββατο 9 Μαρτίου, αναλυτικά τα σετ: 25-6, 25-20, 25-11).
Όμως την Κυριακή 17 Μαρτίου, τα κορίτσια της Δέσποινας Παναγιωτίδου, κατάφεραν και νίκησαν στο τοπικό ντέρμπι του Δήμου Μαραθώνα, την ομάδα του ΜΕΣ Μαραθώνα, στο κλειστό “Γιάννης Δημητριάδης” με σκορ 3-2 (τα σετ: 20-25, 13-25, 27-25, 25-12, 18-16).

17/3/2019
Μπάσκετ Παμπαίδων Α’ 2004
Δεύτερη νίκη για την ομάδα μπάσκετ των Παμπαίδων του Συλλόγου μας. Οι αθλητές της Νέας Μάκρης ξεπέρασαν και το εμπόδιο της ομάδας του Γ.Σ. Παλλήνης!

16/3/2019
Μπάσκετ ΠροΜίνι Αγοριών
Οι αθλητές του Συλλόγου μας, αγωνίστηκαν απέναντι στην ομάδα του Αστέρα Μαραθώνα, το Σάββατο που μας πέρασε. Οι αθλητές του κου Γιάννη Κολοκυθά, έπαιξαν όμορφο μπάσκετ και δυσκόλεψαν πολύ τους αντιπάλους τους! Τελικό σκορ 55 – 50, με νικητή τον Αστέρα.

17/3/2019
Μπάσκετ Junior Αγοριών

Στο ντεμπούτο τους οι λιλιπούτειοι αθλητές μας αγωνίστηκαν μπροστά σε ένα κατάμεστο γήπεδο, απέναντι στην ομάδα του Αστέρα Μαραθώνα. Οι μικροί μας αθλητές, μπορεί να έχασαν με τελικό σκορ 35 – 29, όμως έδειξαν ότι γίνεται εξαιρετική δουλειά στις ακαδημίες του Συλλόγου μας!

Πλούσια σε αγωνιστική δράση, είναι η εβδομάδα που διανύουμε με τα ματς των μεγάλων μας ομάδων να αποσπούν το μεγαλύτερο ενδιαφέρον:

Επόμενοι Αγώνες (18 – 24 Μαρτίου)

Ανδρικό Μπάσκετ: Ε.Σ. Νέας Μάκρης – Κυψελιακός Α.Ο.
19/3/2019 21:30 Κλ. Γιάννης Δημητριάδης

Γυναικείο Volley: Π.Α.Ο. Κουκακίου – Ε.Σ. Νέας Μάκρης
20/3/2019 21:45 Κλ. Στρέφη

Ανδρικό Μπάσκετ: Α.Ο. Αρίων Αμαρουσίου – Ε.Σ. Νέας Μάκρης
22/3/2019 22:00 Β’ Λύκειο Αμαρουσίου

Volley Παγκορασίδες: Γ.Σ. Κερατέας –  Ε.Σ. Νέας Μάκρης